Organizace MAS Vladař o.p.s.

Místní akční skupina Vladař

Území MAS Vladař

Aktuality:

Ústecký kraj přispěl 670 tisíc na drobné projekty

V pondělí 19. srpna proběhlo v Místní akční skupině (MAS) Vladař v Podbořanech setkání úspěšných žadatelů grantu Podpora komunitního života na venkově 2019. Prostředky do programu, který MAS Vladař administrovala, poskytl Ústecký kraj. Celkem bylo rozděleno 670 tisíc korun mezi 28 úspěšných žadatelů. Díky této podpoře proběhnou desítky drobných akcí v 22 obcích na Podbořansku, Žatecku, Kadaňsku a Lounsku.

„Jde o pilotní výzvu. Ústecký kraj nám tak pomáhá doplnit podporu i drobným lokálním dobrovolnickým projektům, které nedosáhnou na podporu z národních a evropských zdrojů.“ říká ředitel MAS Vladař Josef Ryšavý a dodává: „Podpořené akce se zaměřují na oblast kultury, sportu a setkávání lidí. Pro udržitelný rozvoj venkova jsou tyto drobné lokální akce, které pořádají místní dobrovolníci důležitým pojítkem mezilidských vztahů.“

Místní akční skupina Vladař je partnerstvím občanů, obcí, podniků a neziskových organizací, které rozvíjí venkov na území 53 obcí v Ústeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Podle počtu obyvatel, 82 tisíc, se jedná o jednu z největších MAS v Česku.

Galerie :

Článek vyšel : 25.8.2019, počet zobrazení : 5760