Organizace MAS Vladař o.p.s.

Místní akční skupina Vladař

Území MAS Vladař

K tématu: Animace škol a školských zařízení v OP VVV
Aktuality:

Březnový newsletter OP VVV 2019

Od společného vzdělávání po jadernou energii, Spolky pracující s dětmi a mládeží mohou získat až 200 milionů z evropských fondů, Dotaz měsíce k šablonám (únor), Konference inovace výuky Plzeň a Ústí n. L.

Dobrý den,

v rámci bezplatné metodické a administrativní podpory, kterou Vám poskytujeme, zveřejňujeme březnový newsletter OP VVV :-)

 

Od společného vzdělávání po jadernou energii

Brožura MŠMT, která představuje zajímavé projekty realizované z operačního programu. Např. Laborky.cz, Matematické kluby aj. Lze si ji přečíst zde.

 

Spolky pracující s dětmi a mládeží mohou získat až 200 milionů z evropských fondů

Výzva je vůbec první příležitostí pro žadatele, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží prostřednictvím neformálního vzdělávání, využít prostředky z evropských fondů k rozvoji své činnosti. Kombinuje v sobě běžné projekty s projekty zjednodušeného vykazování. „Vyjednali jsme celkem 12 aktivit, které pokrývají široké spektrum podpory neformálního vzdělávání. Věříme proto, že pro spolky, které většinou nemají zkušenosti s evropskými fondy, bude tato forma uživatelsky přívětivá,“ sdělil náměstek pro řízení sekce EU a ESIF Václav Velčovský. Infočlánek o výzvě je k přečtení zde, samotná výzva s dokumenty zde.

 

Dotaz měsíce k šablonám

Konzultační linka pro šablony vybírá každý měsíc jeden z nejčastějších dotazů, které jsou obecnějšího charakteru.  Musíme zakládat druhou/třetí monitorovací zpráv? Může projektový den proběhnout v zahraničí? Odpovědi na tyto otázky naleznete zde.

 

Konference inovace výuky Plzeň a Ústí n. L.

V Plzni a Ústí proběhne v druhé polovině března konference k inovacím ve výuce, revize RVP. Program a další informace naleznete zde.

Článek vyšel : 5.3.2019