Organizace MAS Vladař o.p.s.

Místní akční skupina Vladař

Území MAS Vladař

K tématu: MAP ORP Podbořany MAP ORP Žatec
Aktuality:

Exkurze do mosteckého Planetária

Zpráva z exkurze v rámci projektu MAP 2 Podbořansko - Žatecko

Exkurzi do Planetária Most si vybrala ZŠ Logopedická Měcholupy zejména pro mladší děti (žáky 2.-3. ročníku) s návazností na matematickou gramotnost, rozvoj společenských věd a inkluzi. Byl vybrán program „Malý hvězdář“, ve kterém se děti seznamují s prostředím planetária, i s rozdíly mezi planetáriem a hvězdárnou. Zároveň jsou dětem velmi poutavým způsobem ukázána nejznámější souhvězdí, planety, Měsíc, Slunce i Mléčná dráha.

Výklad byl komentovaný, děti opravdu skvěle komunikovaly s průvodcem/přednášejícím, zapojovaly se do programu, kladly otázky a získávaly spoustu nových informací.
Kromě jediného žáka v planetáriu ještě nikdo z nich nikdy nebyl a bylo znát, že je prostředí i nové poznatky úplně uchvátily. Velmi si celý program užily.

Po planetáriu se pokračovalo do Žatce, kde proběhla prohlídka historického náměstí. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla návštěva cukrárny, kterou byl tento den zakončen.
Děti i pedagogové si exkurzi velmi užili, děti vše zvládly na jedničku, proto i příští exkurzi plánují s delší časovou náročností.

Galerie :

Článek vyšel : 1.12.2019