Organizace MAS Vladař o.p.s.

Místní akční skupina Vladař

Území MAS Vladař

Aktuality: Aktuality z území MAS Vladař

Ohřinka je nejlepší turistickou publikací pro děti

Putování s Ohřinkou po hradech, zámcích a kostelích Dolního Poohří zvítězilo v prestižní soutěži propagačních turistických materiálů Turistpropag. První cenu v kategorii materiálů určených pro děti a rodiče převzala Destinační agentura Dolní Poohří na veletrhu cestovního ruchu Regiony ČR v Lysé nad Labem.

„Porota soutěže Turistpropag potvrdila to, co sledujeme v našich stáncích na veletrzích i akcích v regionu. Putování s Ohřinkou patří k našim nejúspěšnějším publikacím a návštěvníci o ni mají velký zájem,“ říká ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Seriál publikací s výlety a úkoly pro děti doplňují také omalovánky a pexesa. Poslední, pátý díl Putování vyšel vloni v létě. Právě tento závěrečný díl se dočkal vítězství, Ohřinka však na soutěži Turistpropag bodovala už v minulosti. „Vítězství Ohřinky je pro nás velký úspěch, zvlášť když o něj bojujeme s prestižními destinacemi z celé ČR jako jsou Krkonoše, Lipensko či Jeseníky,“ podotýká ředitel agentury.

V sedmém ročníku soutěže a přehlídky turisticko-propagačních materiálů Turistpropag se sešlo na 300 přihlášených materiálů. Destinační agentura Dolní Poohří přihlásila také svou letošní novinku, nedávno vydané Toulky Dolním Poohřím s..., které nabízí 90 stran krátkých výletů po méně známých lokalitách. „Této publikaci unikla třetí příčka jen opravdu těsně. Porotci jí totiž dali stejně bodů jako materiálu, který si odnesl bronz,“ dodává Lukáš Pichlík. Publikace v kroužkové vazbě je nyní k dostání v infocentrech v Dolním Poohří za cenu 50 korun.

Foto: Vyhlášení cen Turistpropag 2022 Lysá nad Labem, Putování s Ohřinkou, archív DADP.

Galerie :

Článek vyšel : 27.4.2022